top of page

Nometne "IEPAZĪSTI ZIRGU"2023

Norises vieta: VALKAS NOVADS, ĒRĢEMES PAGASTS, "AUSMAS"

Norises laiks: 16.07.20232-23.07.2023 – 8 dienas 

Nometnes mērķa grupa: 6-16 gadus veci bērni,  - 12-14 vietas nometnē

SVARĪGI!!! Tā, kā dienas lielāko daļu ir plānots pavadīt ārā, var notiks izmaiņas saistībās ar nometnes programmu, atkarībā no laika apstākļiem un dalībnieku grupas sastāvu. Tiks apmeklētas 2 saimniecības, kurās ir zirgi, kur katrā saimniecībā varēs iepazīties ar dažādām zirga šķirnēm un paralēli tiks organizētas arī apmācības izjādēs. 

Nometnes apraksts un programma.

Zirgi ir sabiedriski bara dzīvnieki. Viņiem ir dabiski būt daļai no kaut kā lielāka, būt piederīgiem, meklēt saikni un kontaktu ar apkārtējiem. Par zirgu ir jārūpējas un emocionālā tuvība, kas veidojas starp zirgu un viņa jātnieku, liek mums sadarboties. Zirgs ir kā cilvēka ķermeņa un emociju spogulis, tādēļ šī tikšanās ir iespēja izzināt gan zirgu, gan sevi  ļauj mums pašiem paskatīties uz sevi no malas. Šī komunikācija bieži palīdz bērniem pārvarēt bailes un kļūt drošākiem, atbildīgākiem un pārliecinātakiem par sevi viņu ikkdienā.

Apraksts: Nometnes laikā dzīvosim labiekārtotā viesu mājā, kas atrodas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Iepazīsim zirgus un rūpēsimies par tiem. SADARBĪBĀS AR 2 SAIMNIECĪBĀM, apgūsim zirga ķermeņa uzbūvi un iepazīsimies ar inventāru. Ikdienā mācīsimies to pielietojumu un uzvilkšanu zirgam. Praktiska nodarbība ar zirgu – iemācīsimies to vest, apstādināt, pagriezt.  Kāpsim mugurā bez sedliem, lai sajustu zirgu un turētu līdzsvaru. Veiksim dažādus vingrinājumus zirgā, lai attīstītu muskuļu grupas, kas nepieciešamas jājot zirga mugurā. Parūpēsimies par zirgu ar ko bija treniņš- pabarosim, padzirdīsim, izķemmēsim. Diskusija par dienā apgūto un iemācīto.

Dienas atlikušo daļu pavadīsim viesu namā "Ausmas", kur zīmēsim ,gleznosim un  izpaudīsimies radoši! Lietosim uzturā svaigus, ekoloģiskus dārzeņus un ogas, izzināsim procesus dabā pētīsim cilvēku mijiedarbību ar dabu. Dosimies aizraujošos pārgājienos, kuros viesosimies pie interesantiem cilvēkiem; nakšņosim teltīs, darbosimies radošajās darbnīcās, iesim rotaļās, sportosim, attīstīsim savstarpējo komunikāciju un pašapkalpošanās prasmes. Vairosim prieku un pozitīvās emocijas, rīkosim svētkus  un pavadīsim laiku aizraujoši.

1.diena 16.07.23.

Ierašanās līdz plkst.12.00, iekārtošanās, iepazīšanās un saliedēšanās, iekšējās kārtības noteikumi, nometnes atklāšana, nometnes karoga darināšana!  Apkārtnes iepazīšana, pienākumu sadale, dzīvnieku sētas apmeklējums. Nometnes plāns, Drošības noteikumi, Zirga ķermeņa uzbūve, inventārs, to pielietojums,  uzvilkšanu zirgam. Paraudemosntrējumi  ar zirgu –  vest, apstādināt, pagriezt. Izjādes. Diskusija par dienā apgūto un iemācīto. Vigman mājiņas būvēšana nedēļas garumā.

Radošās nodarbes – „Mans lielais zirgs „ skulptūras veidošana, Zirga jāšanas laukuma iekārtošana. Vakarā pikniks, spēles. 

Meistarklases "Paši sev pavāri"- kārumu gatavošana  piknikam . 

2.diena 17.07.23.

Rīta rosme. Darbošanās dzīvnieku sētā. Došanās uz zirgu saimniecību Omuļos. Treniņi zirga mugurā. Māla diena.   Vakara aplis. Naktsmiers.

Radošā darbnīca : skulptūru un dabas objektu veidošana no māla.  

3.diena  18.07.23.

Rīta rosme "Mani mīļākie dzīvnieki". Darbošanās dzīvnieku sētā.Treniņi zirga mugurā. Pārgājiens. Iepazīstamies ar Pentanki spēli., Nakts trasīte. Nakšņošana teltīs pie vietējā ezera. Nakts pārgājiens. Sarunas pie ugunskura.Brokastis , rīta pelde, došanās uz zirgu saimniecību Ērģemē. Iepazīšanās ar Latvijas zirgu šķirnēm. Brīvais laiks. 

4.diena 19.07.23.

Rīta rosme "Mani mīļākie dzīvnieki". Došanās uz viesu namu. Darbošanās dzīvnieku sētā. iepriekšējās dienas uzdevumus tos atkārtojot. Zirga apsedlošana un  vadīšana  sēžot sedlos. inventāra kopšanu, .Zirgu šķirnes  un izcelšanās. Bērnu jautājumi un diskusija par dienā apgūto. Treniņi zirga mugurā.

Radošās daļa –Baskāju dabas takas veidošana no dabas materiāliem 

5.diena /20.07.23/

Rīta rosme.Darbošanās dzīvnieku sētā. Diskusija un dienas kopsavilkums. Radošā darbnīcas: Sportošana laukos. Darbošanās komandās, stafetes, uzdevumi, jautras izdarības. Apbalvošana. Vakara aplis. Naktsmiers. Pirts, vakara filma.Vakara aplis. Naktsmiers.

6.diena /21.07.23./  

Rīta rosme "Dzīvnieki mežā". Darbošanās dzīvnieku sētā. Praktiskas nodarbības jāšana, Vigman mājiņas pabeigšana, dabas takas atklāšanas pasākums ar vietējiem iedzīvotājiem! Dabas kafejnīca! Āra kino! 

7.diena 22.07.23.

Rīta rosme "Dzīvnieki mežā". Darbošanās dzīvnieku sētā. Drošības instruktāžas iziešana, Ievadnodarbības, praktizēšana,  Zirga dienas režīmu, ēdienkarti, uzbūvi un inventāru, kā arī to pielietojumu. Treniņi zirga mugurā. vadīt zirgu(iet uz priekšu, pa labi, pa kreisi, apstāties). Parūpēsimies par zirgu. Diskusija un jautājumi par dienā iemācīto.Gatavošanās vakara pasākumam. 

Atvadu  ballīte -, tērpu šovs, , vakarā diskotēka. Vakara spēles. Vakara aplis. Naktsmiers.

8. diena 23.07.2023.

Rīta rosme. Brokastis, Darbošanās dzīvnieku sētā. Gatavošanās radošo darbiņu izstādei. Jāšanu iemaņu atrādīšana. Lielās kūkas ēšana. Pārrunas "Kas man patika nometnē, ko jaunu iemācījos". Atvadu rotaļas kopā ar vecākiem. Piemiņas dāvaniņu izsniegšana bērniem. Gatavošanās mājupceļam. Došanās mājās.Tiks novērtētas iegūtās iemaņas ar diplomiem. Fotografēšanās ar saviem jaunajiem draugiem un zirgiem.

NOMETNES DIENAS REŽĪMS


8.00-9.00 – mošanās, rīta tualete, guļamtelpu sakārtošana
9.00-9.15. rīta rosme
9.15.-10.00- brokastis
10.00-10.20 – darbošanās dzīvnieku sētā
10.20-11.00 – Rīta aplis, dienas plānojums un atbildīgo sadalījums, došanās uz zirgu saimniecību
11.00-13.00 – radošās darbnīcas, darbošanās zirgu saimniecībā , praktiskie uzdevumi
13.00-15.00 – pusdienas, brīvais laiks 
15.00-17.00 - radošās darbnīcas, darbošanās zirgu saimniecībā ,  praktiskie uzdevumi
17.00-17.30 – tējas pauze
17.30 – 19.00 - radošās darbnīcas, pārgājieni, praktiskie uzdevumi.
19.00- 20.00 – vakariņas
20.00-22.00 – vakara pasākums, vakara aplis, naksniņas,  brīvais laiks, vakara tualete
22. 00 – naktsmiers


Kontaktinformācija:
Ilze Leicāne, 29234102, 
Nometnes organizētājs: IK „Āres 99”, nometnes vadītājs: Ilze Leicāne, nometņu vadīšanas apliecības Nr.RR000128
Kontakttālrunis: 29234102, 26550790, ilze.leicane@gmail.com


Ierašanās nometnē; 16.07.23. līdz pl.12.00 
Braukšana mājās : 23.07.23. pēc pl. 15.00


UZ NOMETNI BRAUCOT, IR JĀŅEM LĪDZI:
Vējjaka, viegla virsjaka;
2 pāri apavi (staigāšanai pa āru, sportam, ja ir, tad vēl gumijas zābaki, )
treniņtērps, silta jaka, džemperis
drēbes ikdienas staigāšanai 

Jāšanas piederumi, ja ir un ja nav, tad ērts apģērbs jāšanai 
peldkostīms, dvielis
personīgās  higiēnas piederumi (odu līdzeklis , ūdens pudele, ērta soma pārgājieniem, cepure)

5 euro saldējumam, 
medicīniskā izziņa  no ģimenes ārsta par veselības stāvokli , saskaņā ar norādījumiem. 

 

Bērnus sazvanīt vai arī pašiem bērniem piezvanīt nometnes laikā būs iespējams no pl. 19.00-21.00. Ja neatliekama vajadzība, tad var zvanīt uz Nometnes organizatora tālr., 29234102 visu diennakti.

bottom of page